Wiosna w Ojcowskim Parku Narodowym - 23 kwietnia 2016

          W sobotę 23 kwietnia 2016 r. zorganizowaliśmy wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego, by między innymi podpatrzeć jak w najmniejszym Parku Narodowym w Polsce wiosna budzi się do życia.

        Uczestnicy z samego rana rozpoczęli wędrówkę z licencjonowanym przewodnikiem po Ojcowskim Parku Narodowym korzystając z uroków fauny i flory. Odwiedziliśmy słynną Jaskinię Łokietka, spacerowaliśmy Doliną Prądnika, przeszliśmy przez Bramę Krakowską, a także byliśmy pod Maczugą Herkulesa. Ponadto odwiedziliśmy niesamowity Młyn Boronia tzw. Boroniówkę, którego historia sięga XV wieku. Zobaczyliśmy tam drewnianą architekturę przemysłową z zachowanym oryginalnym wyposażeniem i starymi urządzeniami, które działają do dziś, a także tartak wodny wprawiony po latach w ruch na jedna piłę. Na zakończenie mieliśmy okazję skosztować przeróżnych smakołyków z tutejszej cukierni. Oprócz tego odwiedziliśmy jeszcze wiele innych równie ciekawych i interesujących miejsc, o których cały czas opowiadał nasz niezastąpiony przewodnik. Była też przerwa na czas wolny.

            Uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni. Pogoda nam dopisała, jedynie w drodze powrotnej spadło kilka kropli deszczu, a w ciągu dnia świeciło ciepłe wiosenne słońce.

 

Galeria zdjęć z tej wycieczki - kliknij TUTAJ