Niedziela Palmowa w Lipnicy Murowanej i Skamieniałym Mieście - 9 kwietnia 2017

          9 kwietnia 2017r. w Niedzielę Palmową zorganizowaliśmy wyjazd do Lipnicy Murowanej i Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach.

          Mieliśmy okazję wziąć udział w 59. Konkursie Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego. Po przyjeździe do Lipnicy Murowanej udaliśmy się w stronę  Kościoła Św. Leonarda, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego UNESCO, by tam usłyszeć jego historię. Następnie udaliśmy się na rynek, by zobaczyć między innymi palmy osiągające wysokość ok. 30 m. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w uroczystym poświęceniu palm a następnie w uroczystej Mszy Świętej w Kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła lub wybrać się na spacer nieoznakowanym szlakiem tutejszego questu. Ponadto każdy miał okazję przejść się po rynku i skorzystać z oferty lokalnego jarmarku wielkanocnego, na którym można było kupić między innymi przetwory lokalne takiej jak: dżemy, soki, miody i inne. Następnie udaliśmy się autokarem do rezerwatu skalnego „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach. Po tak aktywnie spędzonym dniu, zwiedzanie zakończyliśmy smacznym obiadem.

          Ten wyjazd był wyjątkowy! Turyści z zadowoleniem opuszczali autokar. I tym razem pogoda dopisała. Było słonecznie i ciepło, choć prognozy nie były optymistyczne. Z radością czekamy na kolejny wyjazd z Państwem.

 

Galeria zdjęć z tej wycieczki - kliknij TUTAJ