Questing, to nowa forma zwiedzania, odkrywania, edukacji oraz promocji danego miejsca, obiektu, terenu lub osoby.

 

Innymi słowy, Questing to turystyka z zagadkami.

 

Co to jest Questing?

Quest! Tak nazywa się "ulotka", którą trzymając w ręku przemierzymy nieoznakowany szlak (wytyczony przez autora questu) by rozwiązując po drodze zagadki, łamigłówki, krzyżówki, rebusy lub zadania dotrzeć do ukrytego skarbu!

 

 

Dla kogo?

  1. Dla turysty jest to produkt całkowicie bezpłatny. Wystarczy pobrać ulotkę ze strony internetowej np. urzędu gminy, biblioteki, centrum kultury, hotelu, pensjonatu, agroturystyki, restauracji, biura turystycznego bądź innego serwisu, wydrukować, wziąć ze sobą coś do pisania i ruszyć w drogę zgodnie ze wskazówkami zawartymi w ulotce questu. Można również otrzymać taką ulotkę w formie papierowej np. w miejscach wymienionych powyżej. Dostępność questów jest różna, mogą to być questy dostępne np. tylko w dzień lub tylko w nocy, lub od wiosny do jesieni. Wszystko zależy od elementów otoczenia potrzebnych do prawidłowego rozwiązania questu. Sposób przejścia questu też może być różny (pieszo, rowerem, kajakiem, konno, samochodem, motocyklem).
  2. Dla gminy, biblioteki, muzeum, hotelu, pensjonatu, agroturystyki, restauracji jest to inwestycja przede wszystkim w promocję: obszaru, terenu, budynku, itp. Dodatkowo start questu lub zakończenie (ukryty skarb) może znajdować się w jednym z wymienionych powyżej obiektów.

 

Po co Questing?

Dzięki temu narzędziu, możemy:

  1. edukować każdą grupę wiekową
  2. pokazać innym zapomniane miejsca, tereny, obiekty, budynki, kulturę, postać, przez nikogo nie pokazywane, warte wyeksponowania
  3. promować miejsca, tereny, obiekty, budynki, kulturę, postać, itp.

 

Kwalifikacje?

Nasza kadra posiada wiedzę oraz doświadczenie wsparte dwuletnim szkoleniem w zakresie metodologii tworzenia questów w Obywatelskiej Akademii Questingu. Wspomnianą akademię ukończyliśmy uzyskując tytuł certyfikowanego trenera Questingu.

 

Zlecenie wykonania questu?

Jeżeli jesteś zainteresowany Questingiem i chcesz aby taki quest powstał właśnie u Ciebie skontaktuj się z nami!

 

Zapraszamy!