Baza questów jest podzielona na miejsca ich występowania.

 

Wystarczy pobrać plik i zapisać go na dysku komputera, następnie wydrukować na białej kartce A4 i ruszyć w drogę w poszukiwaniu ukrytego skarbu!

 

Życzymy udanego questowania :)

 

Dolina Karpia:

 

  1. Brzeźnica

"Szlakiem Radwanitów"

Sposób przejścia questu: rowerem

Czas przejazdu rowerem: 1 godz. 45 min.

Dostępność: Quest dostępny jest przez cały rok, jednak z uwagi na sposób przejścia (rower) preferuje się od wiosny do jesieni.

Wymagany ekwipunek: rower, coś do pisania (długopis, ołówek).

Początek questu: w centrum Brzeźnicy, przy pomniku, po zachodniej stronie Urzędu Gminy (ul. Krakowska 109). Trasa questu, przebiega zarówno utwardzonymi drogami gruntowymi, jak i asfaltowymi o umiarkowanym natężeniu ruchu.

Tematyka: Zapraszamy na podróż po Brzeźnicy, gdzie pokłonią się każdemu łany pszenicy. Nieopodal również Brzezinka się znajduje, tu przepiękna i stara kaplica króluje. Także o Kopytówce bajecznej powiedzmy, tam malutkie kapliczki urok wsi podkreślają bezsprzeczny. Natomiast Marcyporęba jest jak mała mieścina, gdzie znak krzyża możesz uczynić w kościele św. Marcina.

Gdzie to jest: Gmina Brzeźnica jest częścią Doliny Karpia. To atrakcyjny turystycznie i przyrodniczo obszar siedmiu gmin położonych w Zachodniej Małopolsce w Dolinie Wisły i Skawy (dodatkowo Spytkowice, Tomice w powiecie wadowickim oraz Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów i Zator w powiecie oświęcimskim). Znajduje się w dogodnym położeniu komunikacyjnym pomiędzy Katowicami i Krakowem oraz w bliskim sąsiedztwie Oświęcimia, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Obejmuje teren historycznego zagłębia hodowli karpia oraz malownicze tereny Pasma Draboż na Pogórzu Wielickim.

Pobierz Quest - Szlakiem Radwanitów

 

  1. Zator

"Spacerem po stolicy Doliny Karpia"

Sposób przejścia questu: pieszo (opcjonalnie Nordic Walking)

Czas przejścia: 40 min.

Dostępność: Quest dostępny jest przez cały rok.

Wymagany ekwipunek: coś do pisania (długopis, ołówek).

Początek questu: w centrum Zatora, na parkingu przy Placu Kościuszki.

Tematyka: Quest „Spacerem po stolicy Doliny Karpia” powiedzie Cię po uliczkach Zatora prezentując interesującą historię i teraźniejszość tego miasta – centrum dawnego Księstwa Zatorskiego – od wieków związanego z karpiem zatorskim.

Gdzie to jest: Zator położony jest w zachodniej Małopolsce, na styku dróg krajowych nr 44 i 28, w odległości ok. 50 km na zachód od Krakowa i na wschód od Bielska Białej i Katowic. W bliskim sąsiedztwie znajdują się też Oświęcim, Chrzanów, Wadowice i Andrychów. Miasto leży nad Skawą, w obfitującej w stawy Kotlinie Oświęcimskiej. Znane jest z hodowli ryb, zwłaszcza karpia zatorskiego i corocznej imprezy – Święta Karpia. Jest stolicą Doliny Karpia.

Pobierz Quest - Spacerem po stolicy Doliny Karpia

 

  1. Spytkowice

"Ludzie, stawy, ptaki"

Sposób przejścia questu: rowerem

Czas przejścia: 1 godz. 45 min.

Dostępność: Quest dostępny jest przez cały rok, jednak z uwagi na sposób przejścia (rower) preferuje się od wiosny do jesieni.

Wymagany ekwipunek: rower, coś do pisania (długopis, ołówek).

Początek questu: w centrum Palczowic (3 km na zachód od Zatora), przy kościele pw. Św. Jakuba.

Tematyka: Quest „Stawy, ludzie, ptaki” poprowadzi Cię po kompleksie stawów „Spytkowice” prezentując miejsca związane od wieków z gospodarką rybacką Doliny Karpia oraz ostoje wielu gatunków flory i fauny, głównie ptaków. Jadąc rowerem malowniczą Doliną Wisły, zobaczysz także szereg atrakcji kulturowych dokumentujących życie i dorobek mieszkańców regionu nazywanego „Mazurami Małopolski”.

Gdzie to jest: Dolina Karpia to atrakcyjny turystycznie i przyrodniczo obszar siedmiu gmin położonych w Zachodniej Małopolsce w Dolinie Wisły i Skawy (Brzeźnica, Spytkowice i Tomice w powiecie wadowickim oraz Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów i Zator w powiecie oświęcimskim). Znajduje się w dogodnym położeniu komunikacyjnym pomiędzy ważnymi miastami regionu, w tym miastami wojewódzkimi: Katowicami i Krakowem oraz w bliskim sąsiedztwie Oświęcimia, Chrzanowa, Wadowic i Andrychowa. Obejmuje teren historycznego zagłębia hodowli karpia.

Pobierz Quest - Ludzie, stawy, ptaki